Kampsport i Sønderborg. Taekwondo og Selvforsvar. Kondition, selvtillid og godt kammeratskab.
Random header image... Refresh for more!

Trænere

Her kan du se en oversigt over trænerne i Chung Un Taekwondo.

Navn/ funktion/bæltegrad Hold
Allan Paulsen
Chefinstruktør, 5. dan
E-mail: allan@chung-un.dk
Voksne / højgraduerede / juniorer
Hans Jørgen (Midde) Hansen Instruktør, 5. dan
E-mail: midde@chung-un.dk
Voksne / højgraduerede / juniorer
Niels Memhave Nygaard
Instruktør, 4. dan
E-mail: niels@chung-un.dk
Voksne / højgraduerede
Dennis Harder Hafstrøm
Instruktør, 2. dan
E-mail: dennis@chung-un.dk
Voksne / højgraduerede / kamp
Ingolf Milther Nielsen
Instruktør, 1. dan
E-mail: ingolf@chung-un.dk
Børn
Sara Elbæk Rasmussen
Instruktør, 1. dan
E-mail: sara@chung-un.dk
 Juniorer
Bjarne Michelsen
Instruktør, 1. dan
E-mail: bjarne@chung-un.dk
 Juniorer
Johannes Eckendörfer
Instruktør, 2. dan
E-mail: johannes@chung-un.dk
Voksne / højgraduerede